Učenje na terenu – primeri lokalnog preduzetništva i razvoja kulture

Studenti treće i četrvte godine studijskog programa turizam, obišli su dve različite lokacije u gradu, u cilju upoznavanja sa primerima iz prakse. Prva lokacija bila je Jahting klub Novi Sad, na Dunavu, koji predstavlja primer razvoja jedne preduzetničke ideje u turizmu, a studente je dočekao vlasnik kluba Đorđe Bogić.

Studenti su se upoznali sa dinamikom razvoja jednog turističkog prostora i svim detaljima od ideje do realizacije. Nakon obilaska Jahting kluba, studenti su se uputili u kulturni distrikt Kineska četvrt, gde ih je dočekao Darko Polić, član Upravnog odbora fondacije Novi Sad EPK 2021 i nadležna osoba za infrastrukturne projekte Prestonice kulture. Studenti su samostalno pripremili izlaganje o prošlosti Kineske četvrti, a Darko im je ispričao o planovima za Kinesku četvrt u okviru Evropske prestonice kulture. Nakon toga, studenti su posetili i Studentski kulturni centar Novog Sada, čuvenu „Fabriku“, takođe u Kineskoj četvrti, gde ih je dočekao Nenad Đukin, iz produkcijskog tima ove ustanove, i objasnio im koja vrsta kulturnih događaja se dešava u ovom prostoru. Studenti su dobili poziv od Nenada da realizuju neke od svojih kulturnih događaja u Fabrici.