Međunarodni dan sporta u Zrenjaninu

Sportski savez grada Zrenjanina i Fakultet za sport i turizam iz Novog Sada obeležavaju 6. april, Međunarodni dan sporta. Generalna skupština Ujedinjenih nacija je 23. avgusta 2013. godine usvojila rezoluciju kojom je ovaj datum, u znak sećanja na dan kada su otvorene prve moderne Olimpijske igre u Atini 1896. godine, proglašen za Međunarodni dan sporta.

Događaj će otvoriti Pomoćnik gradonačelnika za oblast sport, omladina i turizamMsc Simo Salapura, a u razgovoru na temu:  „Fizička aktivnost kao elemenat strategije održivog upravljanja u lokalnoj zajednici“ govoriće stručnjaci sa Fakulteta za sport i turizam iz Novog Sada, prof. dr Zlatko Ahmetović, Predsednik saveta Fakulteta, prof. dr Dušan Perić, dekan Fakulteta i prof. dr Milan Nešić, šef Katedre za sport i psihologiju.

Domaćin je Sportski savez grada Zrenjanina, a početak je zakazan za 11 časova u Multimedijalnoj Sali Gradske kuće (soba br. 101) u četvrtak 6. aprila 2017. godine.

Svi zainteresovani su dobrodošli!