Fakultet za sport i turizam

Konkurs za upis u školsku 2020/21. godinu – prvi upisni rok

FAKULTET ZA SPORT I TURIZAM NOVI SAD

UNIVERZITET EDUCONS SREMSKA KAMENICA

Raspisuje

KONKURS

Za upis studenata na akreditovane studijske programe na prvu godinu studija u školskoj 2020/2021. godini:

• Osnovne akademske studije (240 ESPB) – Fizičko vaspitanje i sport (za sticanje akademskog zvanja Diplomirani profesor fizičkog vaspitanja i sporta) – 50 studenata
  • Osnovne akademske studije (240 ESPB) – Sportska psihologija (za sticanje akademskog zvanja Diplomirani psiholog) – 50 studenta
  • Master akademske studije (60 ESPB) – Fizičko vaspitanje i sport (za sticanje akademskog zvanja Master profesor fizičkog vaspitanja i sporta) – 50 studenata
  • Master akademske studije (60 ESPB) – Primenjena psihologija (za sticanje akademskog zvanja Master psiholog) – 25 studenata
  • Doktorske studije (180 ESPB) Fizičko vaspitanje, sport i kineziterapija (za sticanje akademskog zvanja Doktor nauka – fizičko vaspitanje, sport i kineziterapija) – 6 studenata

Osnovne akademske studije

Pravo prijave na konkurs za upis na osnovne akademske studije ima lice koje ima završenu srednju školu u četvorogodišnjem trajanju. Prilikom prijave kandidat podnosi Studentskoj službi Fakulteta sledeća dokumenta:

• Kopiju lične karte;
  • Diplomu o završenom srednjem obrazovanju;
  • Svedočanstva sva četiri razreda;
  • Uplatnicu na 6000,00 dinara za prijemni ispit

Rok za predaju dokumenata za polaganje prijemnog ispita u prvom terminu je najkasnije do 12.06.2020. godine a za polaganje prijemnog ispita u drugom terminu rok za predaju dokumenata je najkasnije do 26.06.2020. godine. Sva dokumenta se predaju u originalu ili kao overene kopije.

Termini prijemnih ispita:

I termin

15. jun 2020. godine u 10h

II termin

29. jun 2020. godine u 10h

Rang liste kandidata biće objavljene najkasnije do 01.07.2020. godine.

Redosled kandidata za upis na prvu godinu studija utvrđuje se na osnovu uspeha iz srednje škole (najviše 40 bodova) i rezultata ostvarenih na klasifikacionom ispitu (najviše 60 bodova).

Školarina za osnovne akademske studije iznosi 1400 eura u dinarskoj protivvrednosti.

Svi studenti koji se prijave za upis do 31. maja ostvaruju popust na školarinu u iznosu od 100 eura za prvu godinu studija.

Master akademske studije

Na master akademske studije može se upisati lice koje je završilo odgovarajuće osnovne akademske studije obima 240 ESPB.

• Kopiju lične karte;
  • Diplomu ili uverenje o završenim osnovnim akademskim studijama;
  • Uplatnicu na 6000,00 dinara za troškove upisa

Rangiranje kandidata se vrši na osnovu uspeha na osnovnim akademskim studijama.

Sva dokumenta se predaju u originalu ili kao overene kopije najkasnije do 10.07.2020. godine.

Školarina za master studije na studijskim programima Fizičko vaspitanje i sport i Primenjena psihologija iznosi 1400 eura u dinarskoj protvvrednosti.

Doktorske akademske studije

Pravo prijave na konkurs za upis na doktorske studije ima lice koje:

• ima završene master akademske studije, sa najmanje 300 ESPB bodova i opštom prosečnom ocenom najmanje 8 na osnovnim akademskim i master akademskim studijama;
  • ima akademski stepen magistra nauka
  • lice koje ima VII1 stepen stručne spreme prema propisima koji su važili do dana stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju (“Službeni glasnik RS“, br. 76/05, 100/07- autentično tumačenje, 97/08, 44/10, 93/12, 89/13, 99/14, 45/15 – autentično tumačenje, 68/15 i 87/16)

• Diplome o završenim prethodnim studijama (osnovnim i master);
  • Biografiju
  • Objavljene radove
  • Uplatnicu na 6000,00 dinara za troškove upisa

Školarina za doktorske studije iznosi 2200 eura u dinarskoj protivvrednosti.

Radnička 30a/II sprat, Novi Sad

Tel: 021/530-633; 530-231