Konkurs za upis u školsku 2024/25. godinu

UNIVERZITET EDUCONS SREMSKA KAMENICA

Raspisuje

KONKURS

Za upis studenata na akreditovane studijske programe na prvu godinu studija u školskoj 2024/2025. godini:

• Osnovne akademske studije (240 ESPB) – Fizičko vaspitanje i sport (za sticanje akademskog zvanja Diplomirani profesor fizičkog vaspitanja i sporta) – 50 studenata
  • Osnovne akademske studije (240 ESPB) – Psihologija (za sticanje akademskog zvanja Diplomirani profesor fizičkog vaspitanja i sporta) – 50 studenata
  • Master akademske studije (60 ESPB) – Fizičko vaspitanje i sport (za sticanje akademskog zvanja Master profesor fizičkog vaspitanja i sporta) – 50 studenata
  • Master akademske studije (60 ESPB) – Primenjena psihologija (za sticanje akademskog zvanja Master psiholog) – 25 studenata
  • Doktorske studije (180 ESPB) Fizičko vaspitanje i sport (za sticanje akademskog zvanja Doktor nauka – fizičko vaspitanje i sport) – 10 studenata

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE

Pravo prijave na konkurs za upis na osnovne akademske studije ima lice koje ima završenu srednju školu u četvorogodišnjem trajanju. Prilikom prijave kandidat podnosi Studentskoj službi Fakulteta sledeća dokumenta:

• Kopiju izvoda iz matične knjige rođenih
  • Diplomu o završenom srednjem obrazovanju;
  • Svedočanstva sva četiri razreda;
  • Jedinstveni obrazovni broj (JOB)
  • Dve fotografije za indeks
  • Uplatnicu na 7000,00 dinara za prijemni ispit (broj računa 265-2010310003938-78)

Dokumenta se predaju u originalu ili kao overene fotokopije.

Prijemni ispit:

–     Termin prijemnog ispita će biti naknadno objavljen

Redosled kandidata za upis na prvu godinu studija utvrđuje se na osnovu uspeha iz srednje škole (najviše 40 bodova) i rezultata ostvarenih na klasifikacionom ispitu (najviše 60 bodova).

Školarina za osnovne akademske studije iznosi:

• 1800 eura u dinarskoj protivvrednosti za studijski program FIZIČKO VASPITANJE I SPORT
  • 2000 eura u dinarskoj protivvrednosti za studijski program PSIHOLOGIJA

MASTER AKADEMSKE STUDIJE

Na master akademske studije može se upisati lice koje je završilo odgovarajuće osnovne akademske studije obima 240 ESPB.

• Kopiju izvoda iz matične knjige rođenih
  • Diplomu ili uverenje o završenim osnovnim akademskim studijama;
  • Dve fotografije za indeks
  • Uplatnicu na 6000,00 dinara za troškove upisa (broj računa 265-2010310003938-78)

Rangiranje kandidata se vrši na osnovu uspeha na osnovnim akademskim studijama.

Školarina za master studije na studijskim programima Fizičko vaspitanje i sport i Primenjena psihologija iznosi 1600 eura u dinarskoj protvvrednosti.

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE

Pravo prijave na konkurs zа upis nа doktorske studije ima lice koje:

• ima završene master akademske studije, sa najmanje 300 ESPB bodova i opštom prosečnom ocenom najmanje 8 nа osnovnim akademskim i master аkademskim studijama;
  • ima akademski stepen magistra nauka
  • lice koje ima VII1 stepen stručne spreme prema propisima koji su važili do dana stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju (“Službeni glasnik RS“, br. 76/05, 100/07- autentično tumačenje, 97/08, 44/10, 93/12, 89/13, 99/14, 45/15 – autentično tumačenje, 68/15 i 87/16)

• Diplome o završenim prethodnim studijama (osnovnim i master);
  • Biografiju
  • Objavljene radove
  • Uplatnicu na 6000,00 dinara za troškove upisa

Školarina za doktorske studije iznosi 3000 eura u dinarskoj protivvrednosti.

Radnička 30a/II sprat, Novi Sad

Tel: 021/530-633; 530-231