Naučna konferencija Turizam i razvoj

Sa zadovoljstvom vas pozivamo na Prvu međunarodnu naučnu konferenciju „Turizam i razvoj”, u organizaciji Fakulteta za sport i turizam iz Novog Sada i Fakulteta za turizam iz Brežica, koja će se održati 6. i 7. novembra 2014. u Novom Sadu.

Tema konferencije je turizam kao globalni fenomen čiji veoma brz trend razvoja ubraja ovu delatnost među najmoćnije generatore društvenog napretka. Snažan doprinos privrednom rastu je očigledan i u tom smislu ne čudi što se broj turista, broj zaposlenih u turizmu, kao i prihodi od turizma svake godine značajno povećavaju. Međutim, privredni rast sa sobom nosi višeznačne kulturne, socijalne i političke posledice, te je značaj temeljnog promišljanja, planiranja i usmeravanja turizma sve veći. Osim toga, postavlja se pitanje šta je doprinelo razvoju i popularizaciji turizma u svetu. Da li je turizam i dalje odraz masovnih tendencija ili način individualizacije pojedinca? Kakav je scenario kretanja turizma u budućnosti i da li postoje granice njegovog razvoja? Ovo su samo neka od pitanja na koja ćemo pokušati da dobijemo odgovore.

Više informacija možete pronaći na zvaničnom sajtu Konferencije Turizam i razvoj.